Co to jest WordUp? Przeczytaj i przyjedź na najbliższy.

Co to jest WordUP W piątek jadę na WordUp do Warszawy. „A właściwie co to jest WordUp?” pytają niemal wszyscy zaciekawieni, w imię czego biorę cały dzień wolnego i zamierzam spędzić pół dnia w podróży. Odpowiadam krótko: jeśli masz cokolwiek wspólnego z WordPressem, WordUp to coś dla Ciebie.

Każdy z nas lubi się uczyć nowych rzeczy i rozwijać. No więc spędzamy godziny przed monitorem komputera eksperymentując z nowymi technologiami i czytając dokumentacje. Po pewnym czasie jednak przychodzi znużenie lub zniechęcenie. To normalne, też tak mam. Jednak najgłupszą rzeczą, jaką można wówczas zrobić, to całkiem zarzucić dalszy rozwój. A gdyby tak zafundować sobie zastrzyk energetyczny, który w takim momencie rozpali w nas motywację?

Dla WordPressowców taką iskrą zapalną będzie udział w WordUpie.

Co to jest WordUp?

Pierwotna definicja brzmiała tak:

WordUp – lokalne spotkanie społeczności WordPressowej, mające na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie WordPressa i dziedzin pokrewnych.

Jednak nazywanie WordUpów lokalnymi spotkaniami już dawno przestało mieć sens. Lista chętnych na najbliższy WordUp w Warszawie również to potwierdza. Przyjadą ludzie z całej Polski:

 • Wrocławia
 • Poznania
 • Łodzi
 • Krakowa
 • Kalisza
 • Białegostoku

WorpUp tym się różni od WordCampa, że odbywa się w mniejszym gronie (30-50 osób) i w bardziej luźnej atmosferze (ostatnio modne są kluby i kawiarnie z rzutnikiem).

WordUp Warszawa 2014: przyjdź 4 kwietnia w piątek

Spotykamy się w kawiarni Hoża w Warszawie
Spotykamy się w kawiarni Hoża w Warszawie
Kiedy
4 kwietnia 2014, godzina 18.00
Gdzie
Kawiarnia Hoża 51, Warszawa
Cena
wjazd wolny
Zapisy
Jeśli masz profil na facebooku, kliknij Dołącz (patrz rysunek niżej).
Jeśli nie masz profilu na facebooku,
po prostu przyjdź, ale dobrze by było, gdyby organizatorzy wcześniej o tym wiedzieli.
Więcej szczegółów
WordUp Warszawa #2
WordUp Warszawa - jak się zapisać
WordUp Warszawa – jak się zapisać

Agenda na piątek

Oto czego dowiedzą się uczestnicy:

Jak pisać motywy WordPressa, żeby dostały się do oficjalnego repozytorium?
Ola Łączek nie tylko z powodzeniem tworzy motywy do WordPressa, lecz jest częścią międzynarodowej załogi Theme Review Team – ludzi, którzy czuwają nad tym, żeby szablony trafiające do oficjalnego repozytorium WordPressa były pisane zgodnie z obowiązującymi zasadami. I właśnie o tej pracy i dobrych praktykach pisania motywów opowie nam Ola.
Jak można zrobić stronę z portfolio na WordPressie nie będąc programistą?
Marcin Pietrzak jest programistą WordPressa, ale w piątek pokaże coś dla nie-programistów właśnie. Zademonstruje na żywo, jak można wyklinać stronę z portfolio używając odpowiednich pluginów.
W jak sposób użycie klasy WP_List_Table ułatwia życie każdemu programiście WordPressa
Maciej Dmowski jest studentem informatyki i programistą php. W piątek pokaże przykład strony, wyświetlającej duże ilości WordPressowych danych, której realizację uprościło poznanie klasy WP_list_table.

Kilka fotek z innych WordUpów

Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji brać udział w żadnym z WordUpów kilka fotek z poprzednich WordUpów we Wrocławiu

O innych WordUpach

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do udziału w WordUpie w Warszawie, poczytaj więcej:

Istnieje również online-owy kalendarz wszystkich polskich WordUpów .

Co jeszcze powstrzymuje Cię od wzięcia udziału w WordUpie?

Agnieszka BuryJeśli nie zjawisz w piątek, a jesteś fanem WordPressa, chętnie dowiem się, jaki jest powód Twojej decyzji. Napisz proszę w komentarzu, co zmotywowałoby Cię bardziej do wzięcia udziału.

Mi, jako współorganizatorce tego i minionego WordUpa we Wrocławiu będzie łatwiej wstrzelić się w potrzeby i oczekiwania potencjalnych uczestników w przyszłości.

Mam nadzieję, że do zobaczenia w piątek w Warszawie! Aga z Wrocławia.

28 komentarzy do “Co to jest WordUp? Przeczytaj i przyjedź na najbliższy.”

  1. No… Obawiam się, że trzeba było być, bo prezentacją było wyklikiwanie tego portfolio na żywo. Wyszło świetnie, ale na materiały archiwalne raczej nie ma co liczyć…

    1. Ach no tak! Zasugerowałam się realną kolejnością prezentacji, a nie zapamiętałam w jakiej kolejności Agnieszka je zapisała. 😉
     Prezentacja Maćka powinna być jak najbardziej dostępna 🙂

 1. Szczerze, nigdy wcześniej o tym nie słyszałem ale co się dziwić jak wordpressem zajmuje się od 2 miesięcy. Powiem Wam że on jednak wciąga i kto wie czy się na to spotkanie nie wybiorę – co by poszerzyć troszkę horyzonty, pozdrawiam

 2. Ja słyszałem już chyba rok temu. Był chyba we Wrocławiu (do którego mam bliżej). Niestety nie wybrałem się. Z WordPressem mam do czynienia pewnie ok 3 lat. Pewnie warto byłoby poznać społeczność na takim spotkaniu.

  Czy był już, albo będzie w Poznaniu?

 3. Trafiłem na ten blog przypadkowo, szukając rozwiązania jakiegoś wordpressowego problemu właśnie, a tu się okazuje, że można o tym podyskutować nie tylko wirtualnie 😀 super sprawa, jak tylko dam radę, wpadam na kolejny WordUp do Krakowa. Są już jakieś daty?

 4. Pierwszy raz słyszę o tego typu spotkaniu i bardzo chętnie wzięłabym w nim udział, z racji iż jestem początkującą właścicielką strony w wordpressie 😀

 5. Świetny pomysł szkoda że mnie tam nie było ,po prostu przegapiłem .Uważam takie inicjatywy za genialne ludzie zainteresowani tematem wymieniają swoje poglądy a przede wszystkim wzbogacają swoją wiedzę.

 6. Szkoda, że nie miałem styczności z tym wydarzeniem. Trochę dziwnie się złożyło. Myślę ,jednak że to będzie dobry krok na przód. By wyjść ze skorupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.