ŻYCIORYS

WordPressem i tworzeniem stron iternetowych zainteresowałam się w roku 2009. Wówczas pracowałam w korporacji, wprawdzie w dziale IT, ale branży w ogóle nie związanej z WordPressem.

W roku 2011 pojechałam do Poznania na pierwszy swój WordCamp. Konferencja ta okazała się być punktem zwrotnym nie tylko w mojej karierze, ale w moim życiu. Krótko po rzuciłam pracę w korporacji. Zarejestrowałam własną działalność.

Doświadczenie w WordPressie

 • 2013 - 2021 kontrakt z firmą tworzącą wtyczki do WordPressa
  OnTheGoSystems - twórca wtyczek WPML i Toolset

  Podczas konferencji WordCamp Europe 2013 w Holandii dostaję propozycję przyłączenia się do firmy OnTheGoSystems, znanej z tworzenia WPML, wtyczki do robienia stron wielojęzycznych na WordPressie oraz wtyczek Toolset, do tworzenia zaawansowanych stron w oparciu o custom post types.

  Kontrakt z OnTheGoSystem umożliwił mi nabycie wiedzy eksperckiej w tworzeniu wielojęzycznych stron na WordPressie oraz tworzenia zaawansowanych stron na WordPressie tzw. szybką ścieżką.

 • 2011 - 2013 - freelancing
  Zlecenia klientów indywidualnych oraz współpraca z Blue Papaya

  Zaczynam zarabiać na tworzeniu stron internetowych, początkowo jako wolny strzelec, później we współpracy z agencją reklamową Blue Papaya.

 • 2009 - 2011 - pierwsze kroki w tworzeniu stron
  HTML, CSS, WordPress, blogowanie

  Rok 2009. Po raz pierwszy słyszę o CSS-ie. Szybko dociera do mnie, że jego znajomość jest niezbędna, jeśli myśli się na poważnie o tworzeniu stron internetowych.

  Niedługo później odkrywam WordPressa, jako platformę blogową. Wraz ze znajomą publikujemy pierwsze artykuły o tworzeniu stron.

Wykształcenie

 • Informatyka
  Politechnika Wrocławska

  Posiadam wykształcenie wyższe informatyczne. Czy pięcioletnie studia na polibudzie na coś się przydały? Średnio. Pomogły mi zdobyć pracę w korporacji, którą ostatecznie rzuciłam.

  WordPressa i branżę tworzenia stron internetowych poznałam z książek i materiałów znalezionych w sieci.