Pisuję na Polskim Oficjalnym Forum WordPressa. Inne dziewczyny też piszą i pomagają rozwiązywać problemy. Już jakiś czas temu zaobserwowałam ciekawe zjawisko. Bez względu na to, czy nasze odpowiedzi umożliwiają jednoznaczną identyfikację płci (użyte końcówki jak w wyrazie „zrobiłam”) czy nie, użytkownicy forum zdają się mieć pewność, że rozmawiają z mężczyzną.
Dlaczego forumowicze zakładają, że problem im rozwiązał facet?
Oto kilka cytatów, pochodzących z forum WordPressowego, dowodów autentyczności wspomnianego zjawiska:
saif3r (…) chciałbym w menu bocznym wrzucić kilka logotypów z linkami, mógłby mi ktoś poradzić w jaki sposób to zrobić?(…)
malachm Możesz wykorzystać do tego wtyczkę o nazwie WP125 plugin(…)
agabu (czyli ja) (…) wchodzisz w Wygląd->Widgety i przeciągasz na baner boczny widget pt. Tekst. Tam możesz podać dowolny kod HTML(..)
saif3r Dzięki wielkie Panowie 🙂Źródło: Polskie Forum WordPressa: Logotypy i linki partnerów w menu bocznym
Nie dość, że Panowie, to jeszcze „panowie” pisane wielką literą…
alex27 Hmm… z tego co widziałam na Twoim blogu Darku, to błąd z kodowaniem pojawia się już (…)
Daisetsu (…) jak sprawdziłeś, ze wykrzacza mi meta przy generowaniu(…)
alex27 Sprawdziłaś 🙂 Chyba potrzebuję awatara zmienić 🙂Źródło: Polskie Forum WordPressa: Facebook, wykrzacza polskie znaki w tytułach z blogu
Mało tego, że alex27 użyła formy żeńskiej („widziałam”), alex27 ma w awatarze ma swoje zdjęcie, na którym widać, że jest kobietą.
yogikm Tak, właśnie dałem radę bez najmniejszego problemu dzięki Twojej pomocy. Jeszcze raz dzięki. Jak byś mógł mi jeszcze pomóc w sprawie widgetów, ale to już napisałem w innym wątku.
agabu (czyli ja) Świetnie! Zaraz zajrzę do tego drugiego problemu. P.S. „mogłabyś” – jestem kobietą 😉Źródło: Polskie Forum WordPressa:Komentarze – zmiana nazw pozycji i tematu
A co najdziwniejsze, nawet same kobiety zakładają, że problem pomógł im rozwiązać mężczyzna:
IzaGawel zainstalowalam szablon Graphien i mam problem poniewaz w momencie wpisu tekstu na strone mam tylko niezbedzne – narzedzia wpisu
agabu (czyli ja) Na końcu paska narzędzi w edytorze jest taki przycisk „Pokaż/Ukryj kuchenny zlew”, jak go klikniesz, to pojawi Ci się w edytorze druga linia z tymi wszystkimi narzędziami.
IzaGawel Jestes WIELKI 🙂 dzieki 🙂 To jest to! działa:)Źródło: Polskie Forum WordPressa: szablon Graphen – brak paska narzedziowego w edycji
Pytam siebie: skąd to się bierze? Przecież webmasterka to nie budowlanka, gdzie trzeba być strongmanem, żeby przerzucić tonę cegieł. A megabajta od megaburgera potrafi już dzisiaj odróżnić nawet kilkulatek.
Czas przełamać siłę stereotypu
… pomyślałam i stąd ten artykuł. Będzie to głównie lista polskich blogów o WordPressie pisanych przez kobiety.
Moim celem nie jest:
- próba udowodnienia że kobiety są lepsze
- ściągnięcie tu ruchu feministycznego działającego na rzecz zwalczania łagodnych form seksizmu
- powołania nieformalnej grupy wp-specbabek, która raz na zawsze wypleni myślenie, że jeśli programowanie, to tylko w męskim wydaniu
Zależy mi za to na tym, aby:
- powiedzieć wpadającym tu ludziom, ze Polki też z powodzeniem odnajdują się w tworzeniu stron i mają sporo ciekawego do przekazania
- pokazać kolejne ciekawe blogi o WordPressie
- zachęcić wszystkie dziewczyny z zacięciem technicznym do nierezygnowania z pasji
A tak po cichu liczę, że może w jakiś sposób przyczynię się również do tego, aby na kolejnych Polskich WordCampach była mniejsza dysproporcja w liczności reprezentantów obu płci.
Blogi o WordPressie pisane przez kobiety
Poniżej lista polskich blogów o WordPressie pisanych przez Polki. Przy każdym z nich krótko, co sobie najbardziej cenię w danej witrynie oraz wybrany artykuł zasługujący na wyróżnienie.
Alex, czyli Ola
„Prosto o WordPressie” takim hasłem wita nas blog w domenie webtuts.pl, i słusznie. Ola, autorka, ma niezwykły dar pisania krótko, lecz konkretnie. Na blogu porusza unikatowe tematy (duży plus!) i jednocześnie rzeczowo objaśnia temat.
Dla przykładu weźmy artykuł Jak wyeksportować z bazy listę emaili komentatorów bloga. Artykuł mieści się w kilku linijkach, a bardzo dużo wnosi. Początkujący webmaster WordPressa dostaje komunikat, że WordPress to coś więcej niż tylko spis artykułów, że jest jeszcze coś takiego jak baza danych, z konkretną strukturą, a znajomość tego daje przepustkę do szybkiego wyciągania przeróżnych informacji.
Joanna
Z notatnika webmasterki to blog nie tylko o WordPressie. Znajdziemy tam też sporo o różnych technologiach webowych, tj. jQuery, php, Perl… „Zajrzyj, poczytaj, naucz się…” zachęca slogan nagłówkowy i muszę przyznać, że jest adekwatną zapowiedzią treści. Tematy przedstawiane są dokładnie i z mnóstwem odnośników, a ja tak lubię.
Na bloga Joanny trafiam przypadkiem, kiedy szukałam w necie informacji o podstawach Tworzenia szablonów WordPressa. Dlatego u Asi polecam artykuł o strukturze szablonu WordPress. Znajdziemy tam wykaz plików składających się na stronę generowaną przez WordPressa i… uwaga, uwaga! świetny schemat przedstawiający hierarchię szablonów. Jest on ciekawszy niż oryginał w Kodeksie, bo pokazuje przykładowe URL-e dla każdego przypadku.
Małgosia
Sekrety stron www – emarketing od strony technicznej to blog prowadzony przez prawdziwą webmasterkę-pasjonatkę. Dlaczego tak sądzę? Tematyka bloga jest bardzo szeroka, podobnie jak zakres jego adresatów. Na tym blogu każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno zupełnie początkujący jak i zaawansowany webmaster. Ale pasja Małgosi przejawia się też w wyrażaniu własnego stosunku emocjonalnego do prezentowanego tematu. I za tą ją lubię.
Największy plus Małgosia dostaje za artykuł Największe błędy blogerów – jak ich nie popełniać. Małgosia pokusiła się o zebranie 14 złych praktyk blogujących. Osobiście zgadzam się ze wszystkimi, mimo że z niekórych nie zdawałam sobie dotąd sprawy.
Justyna
Bloga Marketing Internetowy Ujarzmiony chyba nie trzeba reklamować. Z pewnością trafił na niego każdy, kto szukał czegoś o pozycjonowaniu, optymalizacji i WordPressie. Zaglądając regularnie na bloga Justyny bardzo szybko poczujemy się tak, jakbyśmy znali ją osobiście.
Chociaż Justyna jest świetnym ekspertem od WordPressa i jego praktycznego zastosowania, to tutaj polecam jej artykuł z działki e-marketingu: Dlaczego tak mało osób osiąga sukces w biznesie w Internecie II. Sama prawda, samo życie. Dobrze mieć świadomość takich rzeczy.
Magda
Blog Dylematy filolożki jest najlepszym dowodem na wszechstronność natury kobiecej. Magda, autorka, wyjaśnia problemy językowe, rozwiązuje dylematy ortograficzne, a przy tym tworzy i pozycjonuje strony, a nawet była na WordCampie.
Artykuł Najczęstsze błędy blogerów to lektura obowiązkowa dla każdego webmastera-blogera. To dzięki niemu na moim blogu nie ma już wpisów o WordPress’ie, lecz o WordPressie.
Sylwia
Na zakończenie o jeszcze jednej, dość tajemniczej dziewczynie WordPressa. Sylwię poznałam niedawno na Polskim Oficjalnym Forum WordPressa i szybko się przekonałam, że jest wprawioną użytkowniczką tego systemu. Nie wiem, czy Sylwia prowadzi też blog o WordPressie, ale na pewno powinna: ma lekkie pióro, doskonałą wiedzę i doświadczenie w branży webowej.
Artykułem Words Denigrating Masculinity pochodzącym z bloga Sylwii „Wars and Sawa” zakańczam moje dywagacje na temat (nie)równości w postrzeganiu kobiet w świecie informatyki i w ogóle w życiu…
Jakie inne blogi o WordPressie pisane przez kobiety znacie?
Jeśli znacie jakieś inne blogi, którego autorkami są Polki, dopisujcie proszę w komentarzach. Ciekawe blogi o WordPressie bez względu na płeć można zgłaszać w artykule pokrewnym: Polacy nie gęsi i swój WordPress mają. Zapraszam do komentowania, również Panów ;-).
Oj, to prawda 🙂 Musimy się bardziej ujawniać – wiadomo że kobiety górą!
A jeśli chodzi o tą dyskusję na forum WP to muszę przyznać, że w tamtym momencie nie miałam avatara i dopiero ta wymiana zdań mnie skłoniła 🙂
ps. dzięki za linka!
Tak, ujawniać się trzeba, bo nie robiąc tego, a mając możliwości, poniekąd same utwierdzamy ten stereotyp.
A, czyli taka była historia Twojego awatara 🙂 No i decyzja słuszna, bo dzięki niemu od razu rzuciłaś mi się w oczy i trafiam na Twój blog.
Słuszna uwaga! Też to zauważyłam. Może ludzie wciąż pamiętają, że w ich szkole w mat-fizie było tylko sześć dziewczyn. Tylko że ja byłam jedną z tych sześciu.
Natomiast jest to o tyle ciekawe, że Polki generalnie są bardziej „techniczne” niż ich koleżanki na Zachodzie, gdzie stereotyp „damskich” zajęć był znacznie silniejszy. W końcu Skłodowska była Polką, a nas już od bardzo dawna pcha się w techniczne zajęcia. Ilu mężczyzn uczyło nas matematyki, fizyki, chemii?
„Nie wiem, czy Sylwia prowadzi też blog o WordPressie […]”
Nie dawno zaczęłam blog o WordPressie, chociaż nie tylko. Teraz akurat piszę tam o Powstaniu Warszawskim (trudno być Polką i nie pisać o pewnych rzeczach). Piszę po angielsku, bo mam dużo przyjaciół z krajów anglojęzycznych i chcę, żeby się czegoś o nas nauczyli. Blogów mam chyba z dziesięć, ale na najnowszy (o WordPressie) zapraszam tu: Flying University.
Racja, wpływ wychowania, środowiska ma ogromne znaczenia na kształtowanie postaw i późniejszą (często nieuświadamianą) otwartość lub blokadę na poznawanie „nowego”. Dokładnie teraz sobie zdałam sprawę, że miałam świetną matematyczkę w LO i może to też w jakiś sposób przyczyniło się do wyboru kierunku moich studiów.
„Flying University” trafia zatem do „śledzonych” przeze mnie blogów. A zdjęcie główne – kobiety na wykładzie „Latającego Uniwersytetu” – nawet dobrze pasuje do tego tematu 🙂
Eh dziewczyny dziewczyny. Chyba nie chcecie na siłę wprowadzać parytetu w Internecie 🙂
Myślę, że stereotyp to jedna a niejednoznaczne nicki to druga przyczyna tego, że masz wrażenie, że korespondujesz z facetem. Dla mnie nie ma znaczenia czy na moje pytanie odpowiada facet czy facetka. Liczy się jakość tej odpowiedzi. Co nie oznacza, że nie zwracam uwagi na płeć osoby, z którą koresponduje. Wymienione w Twoim artykule blogi, akurat są mi znane i sam zacząłem się ostatnio zastanawiać nad tym, że takich blogów o tematyce webmasterskiej pisanych przez kobiety jest coraz więcej.
Jak wiadomo umysł mężczyzny i kobiety funkcjonuje inaczej (w końcu my jesteśmy z Marsa a Wy z Wenus 🙂 ) i może właśnie dlatego lubię czytać Wasze blogi, bo i punkt widzenia i sposób przekazania informacji jest inny a nierzadko ciekawszy.
MarioC, chcesz powiedzieć, że w sytuacji, gdy to forumowiczka rozwiąże Twój problem, nie zareagujesz jak bohater „Seksmisji”: „Kobieta mnie bije…”? 😉
Dzięki za miły komentarz. Właśnie o to chodzi, żeby było różnorodnie i ciekawie 🙂
Jeszcze jedna myśl. Może to nie jest nasza polska wina, tylko stereotyp ze Stanów? Przecież na filmach amerykańskich geekiem jest zawsze facet, a też w artykułach o milionerach z Doliny Krzemowej zwykle widzi się samych panów.
Problem może nie być tak zauważalny w Stanach jak w Polsce bo a.) feministki to zwykle studentki kierunków humanistycznych, więc ta działka może ich zwyczajnie nie interesować b.) język angielski nie rozróżnia płci, więc nie widać kogo autor miał na myśli.
Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że polscy panowie są jednak dużo bardziej przyzwyczajeni do pań w różnych zawodach niż na Zachodzie. Więc może powinnyśmy sobie tylko zażyczyć jakichś wstążeczek od WordPressa z napisem „jestem kobietą”?
Ciekawe swoją drogą jakby to wpłynęło na percepcję kobiet w WP, nie tylko w Polsce ale i w Stanach, gdzie poraz pierwszy możnaby było zobaczyć kto nam odpowiada na pytania.
W Stanach problem też jest widoczny. I to od dawna. Świadczy o tym choćby ten artykuł – autorka opowiada, jak to na zlotach programistów wiele osób zakłada, że ona jest tylko czyjąś dziewczyną i dlatego tam się znalazła.
Myślę, że odpowiedni awatar dobrze spełni swoje zadanie.
A wiesz, że anglojezycznym oficjalnym forum WordPressa najwięksi ekspresi w działce „WordPress Multisite” to dwie kobiety: andrea_r i ipstenu?
Dziękuję bardzo za wyróżnienie 🙂
Bardzo dobrze, że poruszyłaś ten problem.
Z moich obserwacji wynika, że po pierwsze: kobiety same w większości „upośledzają się” technicznie (nie umiem, nie potrafię, internet?? to magia prawie – itp). W moim środowisku, wśród koleżanek, jestem jedną z nielicznych, która wie, w co klika i dlaczego 😉 Naturalne więc, że stałam się „deską ratunkową” w towarzystwie. Po drugie: jak już kobiety coś umieją technicznego, to i tak udają, że nie. I jest „po trzecie”: te, które coś potrafią i lubią w dziedzinie informatycznej i czysto internetowej, niechętnie się przyznają do tego.
Ostatnio biorę udział w e-szkoleniu o tematyce biznesowo-internetowej. Jestem jedyną kobietą w towarzystwie… Niby fajnie, ale nie do końca. Dlatego cieszę się, że znalazłam tę stronę – będę często zaglądać 🙂
Bardzo trafnie to ujęłaś, Aniu. Czasami coś na takiej postawie zyskujemy, ale w ogólnym rozrachunku raczej więcej tracimy. Wg mnie, kluczową sprawą w rozwoju, w jakimkolwiek kierunku, jest wiara we własne możliwości, a nie predyspozycje „płci mózgu”.
P.S. Też sobie cenię odkrycie kontaktu z Tobą.
Wydaje mi się, że to kwestia stereotypów i polskiego myślenia o kobietach. Choć z drugiej strony, czy stereotypy biorą się znikąd? Jeśli chodzi o mnie i blogowanie, to jeśli czegoś nie umiem, coś mi nie wychodzi staram się to sama rozwiązać, próbuję, szukam na googlach, czytam. Naprawdę w ostateczności się kogoś radzę, piszę na blogu. A niektóre kobiety, po prostu nie czują potrzeby nauczenia się, więc zlecają, delegują to komuś. No i chociaż zaoszczędzają czas – nie to co ja. 🙂
Super artykuł, część blogów już znałam, niektórych nie. Dodaję do czytnika RSS.
Tak, to prawda stereotypy nie biorą się znikąd. Myślenie stereotypowe pozwala nam szybko ocenić sytuację i uniknąć żmudnego procesu analizy. Niektórzy (pewnie nieświadomie) pracują nad utrwalaniem ich, inni nad przełamaniem. Cieszę się, że poznałam kolejną kobietę z tej drugiej grupy.
Dziękuję za ten komentarz. Szkoda Magdo, że komentując ten wpis, nie skorzystałaś z Comment Luv – jesteś przecież autorką świetnych artykułów właśnie z dziedziny rozwoju osobistego – jest się czym pochwalić.
Naprawiłam już ten błąd. Komentuję ponownie, żeby sprawdzić jak to działa.
Super, właśnie o to chodziło.
Komentujący ma też możliwość wyboru spośród 10 ostatnich swoich wpisów, ale taka rozszerzona lista wyświetli mu się dopiero po zarejestrowaniu w comluv.com.
Więcej poczytasz o tym w artykule CommentLuv zwiększy ruch na Twojej stronie.
A listę innych blogów, które obsługują Comment Luv znajdziesz tutaj:
http://www.evive.pl/polskie-blogi-commentluv/
Bardzo fajny artykuł 🙂
Przebić się nam kobietom w każdej dziedzinie informatycznej (zdominowanej przez mężczyzn) nie jest łatwo ale nie można się poddawać:) musimy znać swoją wartość:)
Pozdrowienia dla wszystkich Kobitek w działach informatycznych;) i nie tylko;)
Wielkie dzięki Aguś za „oświecenie” w sprawach wordpress’a;)
Wow. Nie zdawałam sobie sprawy z istnienia takiego spisu, a już na pewno nie z tego, że mój blog się w nim znalazł. Dopiero analiza logów statystyk mnie tu przywiodła. Dziękuję za uznanie. To nobilitujące ale i mobilizujące.
JoShiMa, a nie dostałaś pinbacka zaraz po publikacji tego wpisu? Widzę, że Twój blog zezwala na przyjmowanie pingów. O pingach pisałam tutaj.
W każdym razie cieszę się, że tu trafiłaś i się dopisałaś do komentarzy.
Ha. No rzeczywiście, dostałam. Umknęło to mojej uwadze :/
No cóż drogie Panie. Internet kiedyś był domeną mężczyzn. 10 lat temu root-ami serwerów byli zazwyczaj mężczyźni. Webmastering również należał do męskiej części populacji. Oczywiście zmiany nadeszły szybko i kobiety okazały się dobrymi webmasterami, a często o niebo lepszymi grafikami, ze względu na różnice w budowie mózgu i o wiele lepszy zmysł estetyczny, czego Panom niestety często brakuje. Co do materii, o której jest ten post, to życzę owocnego łamania stereotypów, zarówno w męskiej, jak i w żeńskiej części populacji. Może kiedyś przyjdzie mi zatrudnić kobietę webmastera, albo kobietę grafika, a wtedy na pewno nie będzie z mojej strony żadnej dyskryminacji. P.S. Prywatnie znam kilka kobiet po studiach informatycznych, pracują w branży IT i są znakomitymi fachowcami. Oby jak najwięcej takich kobiet. Pozdrawiam serdecznie.
Jak miło, że dopisał się tutaj kolejny pan. Zgadzam się z tym, że kobiety potrafią być dobrymi grafikami, chociaż z doświadczenia wiem, że wiele utalentowanych plastycznie pań boi się komputerowych narzędzi graficznych albo po prostu nie znają kogoś, kto by ich w ten świat wprowadził i przełamał blokadę. Dziękuję za ciekawy komentarz.
Na szczęście w wielu uczelniach plastycznych, np. w łódzkim ASP są już wprowadzane zajęcia z grafiki komputerowej. Póki co jest to Photoshop, Illustrator, Corel. Mam nadzieję, że kiedyś będzie także to 3D Studio Max, Blender, Maya i inne. Coraz więcej kobiet zaczyna studia na wydziałach informatycznych politechnik. Jednak wiem, że kobiety wciąż borykają się z dyskryminacją ze strony wykładowców, którzy być może uważają, że nie nadają się one do wykonywania zawodów technicznych, wymagających ścisłej wiedzy. A może to nieuświadomiony lęk przed wdarciem się kobiet w jedną z ostatnich stref należących do mężczyzn? Myślę, że boimy się zmian, gdyż nie wiemy, jakie konsekwencje wiążą się z nimi. Kobiety są bardziej ambitne, zdobywają lepsze wykształcenie. Wystarczy mieć wgląd do baz danych uczelni i spojrzeć na oceny na świadectwach maturalnych, czy na oceny na dyplomach licencjackich. Coraz częściej kobiety kończą dwa, czy trzy kierunki studiów. Mogą sobie na to pozwolić, gdyż ich rodzice, najczęściej ojcowie, którzy dobrze zarabiają, opłacają ich pierwsze studia. Później Panie zaczynają pracę i opłacają sobie kolejne studia i szkolenia. Mężczyźni czują się zagrożeni. Dlatego zrozumiałe jest, że więcej wymaga się od kobiet na studiach informatycznych, niż od mężczyzn. Na szczęście są wśród wykładowców wyrozumiali mężczyźni, których cieszy zaistniały fakt obecności pań na studiach i są wobec nich tak samo wymagający, jak wobec mężczyzn. Dlatego drogie Panie, warto przełamać swóch strach. Komputery nie gryzą, są użyteczne i coraz częściej przydatne w pracy każdego z nas.
Ja tam i bez koncowek widze czy artykul pisala kobieta czy mezczyzna. Serio. Kobiety pisza miekko i bardzo szczegolowo. Maja lepszy dar „wczuwania” sie w emocje „ucznia” i bardziej skupione sa na osiagnieciu celu, w tym przypadku na przekazaniu wiedzy. Natomiast mezczyzni (im mlodsi tym gorzej), zakladaja bloga zeby dlubiac w zebie przed komputerem „Zarobic pierwszy milion”. Tak wlasnie tytuluja swoje blogi majace ich w pol roku wyniesc na wyzyny pierwszej grupy podatkowej. Skupieni sa nie na checi pomocy (co denerwujaco widac od piewszych slow tekstu), a na popisywaniu sie, blyszczeniu przed kolegamiitd., udzielaja porad typu „wygoogluj se”. Tresci malo, przekazana niedbale, czytelnik traktowany jak frajer, ktory nic nie kuma.
Tutaj juz po pirwszych pieciu linijkach tekstu widac, ze ma sie do czynienia z osoba, ktora wie o czym pisze, pisze to zrozumiale, zwiezle, a im wiecej czytasz tym wiecej chcesz wiedziec.
Serdecznie dziekuje, gratuluje o prosze o odniesienie sie takze do moich „zamowien”:)))
Dzięki serdeczne! To jeden z ciekawszych komentarzy jaki dostałam.
Dziekuje. Dopiero teraz przeczytalam wszystkie komentarze o zauwazylam, ze ciut nie na temat sie wypowiedzialam.
To, ze kobiety, jak tu kolezanka wyzej okreslia, same sie „uposledzaja” technicznie wynika takze ze stylu zycia jakie dawniej kobiety prowadzily. Rodzic rok w rok, wychowywac cale zycie, prac sprzatac i gotowac to sa „kamieniolomy”. Mysle, ze dzis nawet nie jestesmy sobie w stanie wyobrazic jak zajete byly jeszcze nasze matki czy babki, kiedy glupi dzem do chleba trzebabylo sobie samemu ugotowac, maslo ubic, a krowy codziennie oporzadzac, by daly mleko. O niewoli umyslowej nie wspomne.
Tymczasem wiedza matematyczna, informatyczna wymaga skupienia, dokladnosci, zdrowia, wypoczynku, ktorego i dzisiaj kobietom brakuje. Wbrew pozorom, madry partner, ktory rozumie, pomaga, a przynajmniej nie przeszkadza, to okaz godny pokazywania w ogrodach botanicznych;)Wygodne samochody, pralki itp. tez nie zastapia pracu ludzkich (kobiecych rak).
Natomiast zaskoczyla mnie pewna dajaca sie wyczuc u wypowiadajacych sie pan, jakas niepwewnosc siebie.
Przyznam szczerze, dla mnie nie zrozumiala. Wszystkie znaki na ziemi i niebie (a takze raporty ONZ) wskazuja, ze kobiety pracuja wydajniej, dokladniej, solidniej, maja wyzszy poziom inteligencji emocjonalnej, co przeklada sie na lepsze umiejetnosci interpersonalne. Niewiem doprawdy czego tu sie obawiac i o jakich stereotypach panie mowia. Szczeolnie Polska, ktorej meska czesc skutecznie eliminowana byla na przestrzeni dziejow, jest krajem , w ktorym kobieta utrzymujaca rodzine wcale do rzadkosci nie nalezala, a i mezczyzn przyzwyczajonych do „silnych” kobiet, jest sporo.
Mysle, ze w kobietach tkwi wiecej leku przed utrata aprobaty otoczenia, wstyd przed nieskromnoscia, wstyd przed „zadza wladzy, pieniedzy i prestizu”.
Prawda, ze te trzy slowa paniom zle sie kojarza? I nie chca z nimi byc kojarzone?
Hello there I really liked your great article on Dziewczyny WordPressa w Polsce. very good post, i definitely love this web site, keep on it
Jestem pod wrażeniem tej stronki! Właśnie jestem na etapie: „albo się załamię albo coś mi w końcu z tego wordpressa (html’a i css’a też) wyjdzie”… Ogromny temat i próbuję go już rozgryźć nie pierwszy rok… Ale dzięki za nadzieję wszystkim pionierkom 🙂 tematu i że pomagacie innym 🙂 Pozdrawiam i będę tu częstszym gościem (gościówą).
Agu, niezmiernie mi miło. Pytaj śmiało w wątpliwych kwestiach.
Nie warto się łamać ja jak zaczynałem też dużo cierpień musiał przejść zanim się nauczyłem
Mam pytanie czy jest jakiś sposób na przekonwertowanie strony zrobionej w joomla na wordpress? Niestety strona, którą zrobiliśmy z kolegą została zaatakowana i rozsyła spam, więc została zamknięta przez adminstratora, który radzi zrobienie ztrony na nowo pod wordpress-em. Załączam tą odpowiedź:
„Witam,
Otrzymałem właśnie informacje od administratora na temat Pana strony. Niestety ale nie będziemy w stanie zaktualizować strony tak aby zabezpieczyć ją przed włamaniami. Twórca systemu cms Joomla, za pomocą którego utworzyli Państwo stronę nie udostępnia w tym momencie wersji zabezpieczonej na tyle aby rozwiązać problem włamań. Tak więc w tym momencie skorzystanie z tego cms nie jest bezpieczne.
Jeśli chodzi o drugi system cms, który jest dostępny z poziomu naszego panelu to użycie go jest możliwe jednakże nie będziemy w stanie przenieść zawartości starej strony do nowej. Nowa strona powinna zostać utworzona tak jakby od zera za pomocą nowego systemu cms WordPress dostępnego do instalacji z poziomu panelu hostingowego.
Strona ………. w takiej postaci jak jest teraz nie może być uruchomiona gdyż rozsyła spam. Rozsyłanie spamu jeśli go nie zablokujemy spowoduje brak działanie innych Pana stron jak i innych kont klienckich. Tak więc sam Pan rozumie, że nie może być ona uruchomiona w tej postaci. Pliki starej strony są dostępne dla Państwa z poziomy FTP.
Bardzo mi przykro ale niestety nic innego nie jestem w stanie zaproponować w tej sytuacji. W pewnym stopniu my także jesteśmy w tej sprawie poszkodowani ponieważ twórcy systemu Joomla udostępniając oprogramowanie z lukami bezpieczeństwa narazili na straty nas i naszych klientów. Niestety Joomla jest to oprogramowanie darmowe tak więc korzystanie z niego wiąże się z tego typu sytuacjami.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.”
—
Nie znam się na Joomli ale zapytaj autora tego bloga – on się zna na Joomli i na WordPressie, może coś doradzi.